Bugarska iznenadila Portugal

Prijateljski meč

Reprezentacija Portugala poražena je večeras u prijateljskoj utakmici od selekcije Bugarske rezultatom 1:0.

Ni domaći teren nije pomogao izabranicima Fernanda Santosa kako bi zabilježili pozitivan rezultat.

Gosti su do vodstva došli u 19. minutu. Strijelac je bio Marcelinho, a asistent Popov. Iako se očekivalo da će Portugal u kratkom periodu odgovoriti, do toga nije došlo. Do kraja prvog poluvremena rezultat je ostao nepromjenjen.

Potražite više informacija na temu Kvalifikacije za EURO 2024:

U nastavku domaćin je imao apsolutnu dominaciju, pritiskali su Portugalci sa svih strana, ali lopta jednostavno nije htjela u gol. Najveću priliku propustio je Cristiano Ronaldo koji je u 66. minutu bio neprecizan sa bijele tačke.