Bundesliga nikad neizvjesnija: Schalke pobijedio Borussiju i uključio se u borbu za vrh
Foto - EPA

Počeo drugi dio sezone

Utakmicom 18. kola između Schalkea 04 i Borussije iz Monchengladbac počeo je drugi dio sezone u Bundesligi.

Meč u Gelesnkirchenu na kraju je pripao domaćem timu koji je slavio rezultatom 2:0 i na taj način se potpuno priključio borbi za sam vrh tabele.

Oba pogotka u ovom meču viđena su u drugom poluvremenu, a Schalke je poveo u 48. minut sjajnim pogotkom Serdara.

Deset minuta nakon prvog gola uslijedila je sjajna akcija domaćeg tima. Završio ju je Gregoritsch za sigurnu prednost od 2:0.

Pokušavali su gosti doći do gola kako bi se vratili u ovaj meč. U tome nisu uspjeli i tri boda ostaju u Gelsenkirchenu.

Schalke je ovom pobjedom došao do 33. boda u sezoni i samo su četiri boda iza prvoplasiranog RB Leipziga.

Sa druge strane tim iz Monchengladbacha je drugi sa 35 bodova, a u slučaju pobjede Bayerna oni će pasti na treće mjesto.