Burić sačuvao mrežu Lecha protiv Lechije

Ekstraklasa, 19. kolo

Fudbaleri Lecha u okviru 19. kola poljske Ekstraklase savladali su momčad Lechije s minimalnih 1:0.

Jedini pogodak na utakmici viđen je u 32. minuti susreta, a strijelac je bio Formella. Šansu za udvostručenje vodstva tim iz Poznana imao je u 58. minuti, no Hämäläinen nije bio siguran s bijele tačke i ostalo je 1:0.

Bh. internacionalac Jasmin Burić na visokom nivou branio je za svoj Lech, koji nakon današnje pobjede zauzima treću poziciju u poljskom prvenstvu.

Lech - Lechia 1:0 (Formella 32.)
Ruch - Wisla 1:2 (Surma 21. / Brozek 16., 75.)
Jagiellonia - Gornik 1:0 (Frankowski 27.)