Afrički Kup Nacija

Haris Zilić

Odigrana je i druga utakmica prvog kola Afirčkog Kupa Nacija u grupi A.

Ekipa Cape Verdea opravdala je ulogu favorita i savladala Etiopiju sa 0:1.

Cape Verde je teže od očekivanog došao do trijumfa, a trenutak odluke desio se u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je mrežu golmana Shanka zatresao Tavares, a asistent je bio Rodrigues.

Etiopija je od 12. minute igrala s igračem manje nakon isključenja Bayeha.

I u drugom poluvremne Cape Verde je pokušavao doći do drugog gola, Etiopija nije imala nekih izraženijih prilika i ostalo je konačnih 0:1.

U prvoj utakmici grupe koja je i otvorila ovogodišnji šampionat Kamerun je nakon preokreta savladao Burkinu Faso sa 2:1.

stranputica
Ekipa Cape Verde :)))))))))))))))). De malo prelistajte atlas za 5 razred osnovne škole.