Kako je ovo sebi dopustio

Esmer Oštraković

Derbi utakmicu 6. kola Primere igraju Atletico Madrid i Real Madrid.

Nakon prvog poluvremena, Real Madrid lakše od očekivanog ima vodstvo od 0:2.

Iako je Real Madrid bio favorit uoči ove utakmice, malo ko je vjerovao da će ovako lagano nakon prvog poluvremena voditi sa 0:2.

Prvi gol djelo je Rodryga nakon sjajne asistencije Tchouamenija, a taj gol postignut je u 18. minuti utakmice.

Nakon toga Real je nastavio sa sjajnom igrom, a to im je donijelo i drugi gol i to u 36. minuti.

Sjajan prodor napravio je Vinicius, šutirao je, ali lopta nije ušla u gol. Ipak na odbijenu loptu natrčao je Valverde, te ju je pospremio u mrežu.

Ipak, zanimljiv potez viđen je pored aut linije, i to na polovini Real Madrida. Tada je Carvajal nadmudrio Griezmanna.

Potez Carvajala kojim je napravio Griezmanna smiješnim možete pogledati OVDJE.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Do kraja utakmice ostalo je još jedno poluvrijeme i sigurno da se očekuje još zanimljivih poteza, ali i još golova.

Atletico Madrid mora krenuti po izjednačenje, a to će ostaviti dosta prostora za brze igrače gostujuće ekipe.