Cazrola i Ontiveros za novu pobjedu Villarreala

LaLiga, 5. kolo

Villarreal je u utakmici 5. kola španske LaLige na svom terenu ugostio Valladolid i slavio rezultatom 2:0.

Žuta podmornica je na ovaj način vezala dvije pobjede u domaćem šampionatu pošto je u prošlom kolu slavila ubjedljivu pobjed na gostovanju kod Leganesa.

Bolji je bio Villarreal od samog početka, ali su i gosti u prvom dijelu imali jednu solidnu šansu. Golova, međutim, nije bilo, pa se na odmor otišlo rezultatom 0:0.

Na veća uzbuđenja na Ceramici se čekalo do zadnjih 20-ak minuta.

Prvo je u 70. minuti zaprijetio Ekambi, ali je njegov pokušaj zaostavio golman Valladolida.

Sedam minuta kasnije Žuta podmornica dobija penal, a Santi Cazorla sa bijele tačke pogađa za 1:0.

Potražite više informacija na temu La Liga:

U 89. minuti je Ontiveros pogodio glavom za 2:0 i tako potvrdio pobjedu Villarreala.

Villarrea je sa nova tri boda došao do ukupno osam, te je, barem nakratko, zasjeo na treću poziciju. Valladolid je 13. sa pet bodova na svom kontu.