Celta do važne pobjede nad Almerijom

Celta je u 15. kolu španske Primere ostvarila važnu pobjedu nad Almerijom (3:1).

Celta je u Vigu nadigrala Almeriju i ostvarila četvrtu prvenstvenu pobjedu, ali svakako jako važnu u borbi za opstanak.

Gosti iz Almerije bili su bolji na otvaranju utakmice, te su poveli golom Suse u devetoj minuti. Orellana je u 26. minuti uspio da vrati stvari na početak.

U nastavku Celta s dva pogotka dolazi do potpunog preokerta i pobjede. Prvo je u 49. minuti Oubina bio strijelac za 2:1, a zatim Charles desetak minuta kasnije za konačnih 3:1.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Nakon nepotpunog 15. kola Celta ima 15 bodova i zauzima 14. mjesto, dok je Almeria s tri boda manje smještena na 18. mjesto i samo Rayo Vallecano i Betis su lošije rangirane.