Real Betis slavio protiv Celte Vigo
EPA

Španska liga, 2. kolo

E. Ganibegović

Real Betis je u utakmici 2. kola LaLige stigao do ne tako lahke pobjede nad Celtom Vigo.

U prvom poluvremenu smo gledali poprilično zanimljivu utakmicu, pa smo nakon prvi 45 minuta vidjeli dva pogotka.

Celta Vigo u 10. minuti utakmice stiže do vodstva, kada je Gomez na asistenciju Wassa, zatresao mrežu protivnika, međutim 21. minutu poslije, Guardado asistira Leonu, koji postiže gol za 1:1, pa se tim rezultatom otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme je obilježilo veliki broj žutih kartona i na tako lijepu igru, međutim Betis je preko Feddala, postigao pogodak za vodstvo od 2:1, a u ulozi asistenta je opet bio Guardado.

Nakon pogotka se nije mnogo toga dešavalo, pa je Real Betis tako upisao svoju prvu pobjedu u novoj sezoni.