Utakmica sezone u Galiciji: Sedam golova, preokreti, promašeni ziceri...

Zakuhala se borba u vrhu tabele

H. Zilić

Utakmicu sezone u Galiciji večeras su odigrali Celta Vigo i Sevilla. U pitanju je bila utakmica 30. kola španske La Lige, a konačan rezultat je bio 3:4 za tim iz Andaluzije.

Počelo je sve u sedmoj minuti kada Kounde na asistenciju Acune dovodi Sevillu u vodstvo od 0:1.

Nakon toga preokret domaćina.

Aspas iz penala u 20. minuti poravnava na 1:1, a isti igrač tri minute kasnije dovodio Celtu u vodstvo od 2:1.

Igrala se 35. minuta, kada Suso sjajno asistira Fernandu koji pogađa za 2:2.

Ipak Mendez se u 43. minuti pobrinuo da Celta na odmor ode sa vodstvom od 3:2.

Početkom drugog poluvremena ludnica. Prvo je Sevilla promašila dobru priliku, zatim i Celta, a onda Rakitić u 60. minuti poravnava na 3:3.

Nakon gola Rakitića dvije sjajne prilike za domaćine preko Aspasa i Nolita, no odbrana Seville je bila sigurna.

Potražite više informacija na temu La Liga:

U 76. minuti Papu Gomez koristi katastrofalnu reakciju domaće odbrane i pogađa za vodstvo Seville od 3:4. Deset minuta kasnije Oliver Torres je promašio zicer za goste nakon sjajne solo akcije, ali to nije na kraju koštalo Andalužane koji su upisali 19. trijumf ove sezone i došli do 61. boda.

Sada su četiri ekipe u vrhu La Lige u šest bodova, a to su Atletico, Real, Barcelona i Sevilla i očekuje nas paklena borba za titulu.