Cimirotu trofej Kupa Grčke

PAOK bolji od AEK-a u finalu

Fudbaleri PAOK-a osvajači su Kupa Grčke. U večerašnjem finalu tim iz Soluna je pobijedio velikog rivala AEK s 2:1.

Tako je duel bh. fudbalera Gojka Cimirota i Ognjena Vranješa pripao mladom veznjaku, čiji je tim došao do trofeja.

PAOK je poveo u 24. minuti. Očajnu reakciju odbrane AEK-a koristi Biseswar i dovodi PAOK u vodstvo od 1:0.

Već u narednom napadu AEK je poravnao. Christodoulopoulos je šutirao, a golman PAOK-a Glikos pravi veliku grešku i lopta odlazi iza njegovih leđa za 1:1.

Pobjednik je odlučen u samom finišu meča. Rezervista Pedro Henrique je u 81. minuti pogodio za pobjedu i veliko slavlje ekipe iz Soluna.

Gojko Cimirot je odigrao sjajno 86 minuta meča, dok je Vranješ igrao kompletan susret.