City bira utakmicu decenije: U prvom planu Džeko i Aguero

Bira se meč decenije

Engleski prvak Manchester City uz pomoć navijača na Twitteru bira najbolju utakmicu protekle decenije.

City je odlučio da osam nominovanih "historijskih utakmica" učestvuje za najbolju u ovoj minuloj deceniji, a u prvom četvrtfinalnom "paru" fanovi mogu da glasaju za dvije utakmice.

Po trenutnoj anketi, Aguero i legendarni preorket za titulu je u prednosti, ali to i ne čudi budući da je tada City gubio s 2:1 u 86. minuti od QPR-a, a na kraju došao do titule čudesnim preokretom.

Posdjećamo, City je u 86. od QPR-a gubio s 2:1, na kraju je slavio s 3:2 u jednoj od najvećih i najluđih završnica u historiji Premier ligi. Edin Džeko je i tada bio strijelac, također bitnog pogotka za 2:2 u 92. minuti, prije nego će Aguero zabiti gol koji će ući u historiju Cityja.

Druga utakmica je 5:1 pobjeda Cityja protiv Tottenhama kada je Edin Džeko postigao čak četiri gola.