Club Brugge na vrhu, Genk slavio u Charleroiju

Pro liga Belgije, 8. kolo

U nedjelju su odigrane dvije utakmice osmog kola Pro lige Belgije, a do pobjeda su stigli Club Brugge i Genk.

Club Brugge je još danas u dnevnom terminu slavio visoku pobjedu nad gradskim rivalom Cercleom od 4:0.

Maxime Lestienne je bio junak domaćih, postigavši hat-trick. Jedan gol za Club Brugge postigao je i Carllos Bacca. Club Brugge je vodeći nakon osam kola sa 20 bodova.

Genk je kod Charleroija stigao do treće pobjede u prvenstvu. Jelle Vossen je zabio za vodstvo gostiju u 48. minuti, ali je u samoj završnici Ziguy Badibanga poravnao na 1:1. I kada se činilo da će klubovi podijeliti bodove, Julien Gorius je u drugoj minuti sudačke nadoknade zabio za slavlje gostiju iz Genka.