Club Brugge upisao visoku pobjedu u gostima

Pro liga Belgije, 16. kolo

U subotu navečer odigran je dobar dio utakmica 16. kola Pro lige Belgije, a najveću pobjedu ostavio je Club Brugge.

Club Brugge je na gostovanu kod Waasland-Beverna slavio sa visokih 6:2. Gosti su do 71. minute imali 6:0 prednost, ali su poraz domaćinu donekle ublažili Ladriere i Sonck golovima u posljednjih pet-šest minuta.

Dvostruki strijelac za goste bili su Bacca i Refaelov, dok su po jednom mrežu domaćina tresli Lestienne i Vleminckx.

Mechelen je na gostovanju kod Sporting Charleroija osvojio bod (1:1). Nicklas Pedersen je doveo goste u vodstvo u 51. minuti, ali je Giuseppe Rossini poravnao na 1:1 u 71. minuti.

Lierse je s dvama pogocima Hazurova, rezultatom 2:0, savladao Gent, dok je Genk poražen na gostovanju kod Cercle Bruggea s 3:1.

Pro liga Belgije, 16. kolo:

Cercle Brugge - Genk 3:1 (Evens 32, Gudjohnsen 61, Uchebo 78/ Portier 40 - ag)

Charleroi - Mechelen 1:1 (Rossini 71/ Pedersen 51)

Leuven - Mons 1:3 (Pouga 82/ Perbet 2, 74, 90)

Lierse - Gent 2:0 (Hazurov 20, 69)

Waasland-Beveren - Club Brugge 2:6 (Ladiere 84, Sonck 87 - p/ Bacca 11, 59, Refaelov 13, 34, Lestienne 52, Vleminckx 71)