Cluj se ozbiljno priprema za Borac: Odigrali su i drugu prijateljsku utakmicu

Bez poraza na pripremama

Ekipa Cluja, protivnici Borca u kvalifikacijama za Ligu prvaka, odigrali su već drugi pripremni meč.

Danas su snage odmjerili sa bugarskim Ludogoretsom, a konačan rezultat glasio je 1:1.

Vodio je Ludogorets sa 0:1 golom Keserua od 37. minute, a izjednačenje Cluju donosi Omrani golom u 54. minuti meča.

Cluj je uveliko u pripremnoj fazi, a ovo im je bila već druga prijateljska utakmica. Prije tri dana sa 0:4 savladali su austrijskog drugoligaša Wels.

Do prve utakmice protiv Borca odigrat će još tri prijateljske utakmice.

Prva je na rasporedu 22. juna protiv Puskas Akademije, zatim 26. juna protiv Dynamo Moskve, a generalka pred Borac bit će 28. juna protiv mađarskog Ujpesta.

Prvi meč prvog kola kvalifikacija za Ligu prvaka između Cluja i Borca na rasporedu je 6. jula u Rumuniji, a revanš je sedam kasnije u Banja Luci.

Cluj će i 10. jula igrati Super Kup Rumunije protiv Craiove.