Venecuela nastavila da melje, ispao jedan od favorita Copa Americe

Meksiko završio nastup

Eldar Ganibegović

Rano jutros po našem vremenu igrane su utakmice 3. kola grupe B Copa Americe i dobili smo još dva putnika u četvrtfinale. To su Venecuela i Ekvador.

Nakon što su iznenađujuće slavili protiv Meksika i Ekvadora, reprezentativci Venecuele su donekle i očekivano rutinski riješili Jamajku.

Bilo je 3:0 za ovu reprezentaciju koja je s devet bodova i 6:1 gol-razlikom zauzela prvo mjesto u grupi B.

Jamajku je načeo Bello u 49. minuti, da bi samo sedam minuta kasnije rezultat duplirao Rondon.

Ramirez je upravo umjesto Rondona ušao u 81. minuti utakmice, a četiri minuta kasnije postavio je konačan rezultat.

Meksiku je trebala pobjeda protiv Ekvadora i uprkos tome što je imao dominaciju tokom većeg dijela meča, ostalo je 0:0, pa je Ekvador zbog bolje gol-razlike prošao dalje.

Najstresniji momenat duela desio se u osmoj minuti sudijske nadoknade kada je dosuđen penal za Meksiko.

Jasno je da su Meksikanci slavili i očekivali gol za četvrtfinale, no onda je sudija nakon VAR provjere poništio penal i obradovao Ekvadorce.

Osim Venecuele i Ekvadora, do sada su se u četvrtfinale turnira plasirale selekcije Argentine i Kanade iz grupe A.

U noći s ponedjeljka na utorak pratiti ćemo utakmice u grupi C. Bolivija igra protiv Paname, a SAD protiv Urugvaja.

Obje utakmice igraju se od 3:00, a 24 sata kasnije počinju utakmice u grupi D između Brazila i Kolumbije, te Kostarike i Paragvaja.

Tada će biti poznati svi parovi četvrtfinala takmičenja, a do sada su poznata dva. Igrati će pobjednici A i B grupe protiv drugoplasiranih iz B odnosno A grupe.

Tako će Argentina za protivnika imati Ekvador, a Venecuela Kanadu. Argentina i Ekvador igraju 5. jula od 3 sata ujutro, a Venecuela i Kanada šestog.