Sjajni Lautaro Martinez odveo Argentinu u četvrtfinale Copa Americe

Gol u 88. minuti

Eldar Ganibegović

Rano jutros po našem vremenu igrane su utakmice grupe A na Copa Americi. Argentina je prva selekcija koja je izborila plasman dalje.

Selekcija Argentine rezultatom 1:0 bila je bolja od Čilea, a istim rezultatom Kanada je slavila protiv Perua.

Nakon što je s 2:0 u prvom kolu slavila protiv Kanade, Argentina je sinoć dominirala protiv Čilea što govori i omjer udaraca, 22-3 u korist prvaka svijeta.

Najveću šansu za Argentinu u prvom poluvremenu imao je Lionel Messi u 36. minuti, ali njegov udarac odlazi tik pored gola.

Molinin udarac u 50. minuti brani golman Čilea, da bi 11 minuta kasnije Gonzalez uzdrmao prečku gola Čilea.

Martinez zatim u 72. i 76. minuti spašava Argentinu kada je odbranio udarce Echverrije, da bi u 88. minuti utakmicu riješio Lautaro Martinez.

Napadač Intera je u petoj minuti sudijske nadoknade mogao postići još jedan pogodak, ali je golman Čilea to odbranio.

Kanade što se tiče, presudio je gol Davida u 74. minuti, a treba dodati da je u 59. Peru ostao s igračem manje kada je Araujo dobio crveni karton.

Tako je Argentina nakon dva kola riješila pitanje plasmana u četvrtfinale, no nije sigurna na prvom mjestu jer na Copa Americi u slučaju istog broja bodova odlučuje gol-razlika, a ne međusobni omjer.

#       TIM   U   P  N  I   GR  BOD
1. Argentina   2   2  0  0  3:0    6
2. Kanada   2   1  0  1  1:2    3
3 Čile   2   0  1  1  0:1    1
4. Peru   2   0  1  1  0:1    3

U ponoć po našem vremenu starta utakmica Ekvadora i Jamajke u grupi B, a tri sata kasnije u istoj grupi sastaju se Venecuela i Meksiko.

Što se 3. kola u grupi A tiče, 30. juna u 02:00 po našem vremenu sastaju se Argentina i Peru, te Kanada i Čile.