Urugvaj ostavio SAD bez četvrtfinala, Panama prošla dalje

Uzbuđenja na Copa Americi

Eldar Ganibegović

Rano jutros po našem vremenu igrane su utakmice 3. kola grupe C Copa Americe. Dobili smo još dva tima u četvrtfinalu, a to su Urugvaj i Panama.

Rezultatom 1:0 Urugvaj je u Kansasu bio bolji od SAD i tako s prvog mjesta u grupi die dalje, dok su SAD završile nastup.

Maximiliano Araujo je u 27. minuti utakmice morao napustiti teren zbog povrede. Umjesto njega je ušao Cristian Olivera.

Nahitan Nandez je šest minuta kasnije imao sjajnu šansu za Urugvaj, ali je njegov šut blokiran na gol-liniji.

Nova povreda u 41. minuti, ovaj put kod Amerikanaca. Folarin Balogun je morao napustiti teren, a zamijenio ga je Ricardo Pepi.

Federico Valverde prijeti s distance u 52. minuti. Udarac veznjaka Real Madrida ide pored gola.

Matt Turner u 66. minuti brani udarac Ronalda Arauja, ali Mathias Olivera je bio najbrži na odbijenoj lopti i pogodio za konačnih 1:0.

Christian Pulišić, Joshua Sargent i Haji Wright su do kraja utakmice imali šanse za SAD, prijetio je i Urugvaj preko Nicolasa de la Cruza, ali golova više nismo vidjeli.

Panama je u Orlandu s 3:1 bila bolja od Bolivije. Na poluvremenu je Panama imala prednost od 1:0 golom Fajarda iz 22. minute.

Bruno Miranda je u 66. donio izjednačenje Boliviji, da bi Guerrero i Yanis u 79. i 90. minuti pogađali za pobjedu Paname.

S devet bodova i s prvog mjesta u grupi C tako Urugvaj ide u četvrtfinale, kao i druga Panama koja ima šest bodova. SAD s tri i Bolivija bez bodova ispadaju.

Ujutro od 3:00 po našem vremenu se u grupi D sastaju Brazil i Kolumbija, te Kostarika i Paragvaj, nakon čega ćemo znati sve parove četvrtfinala.

Do sada znamo da će 5. jula igrati Argentina i Ekvador, a dan kasnije Venecuela i Kanada.