Cressweel sjajnim golom savladao Begovića, Stokeu bod

Premiership

Fudbaleri Stoke Cityja remizirali su u 32. kolu Premiershipa s 1:1 na gostovanju kod West Hama.

Prvi gol je postignut nakon sedam minuta igre. Aaron Cresswell je fantastičnim pogotkom savladao Asmira Begovića za vodstvo od 1:0.

Iako je prilika bilo još, rezultat se promijenio tek u petoj minuti nadoknade. Marko Arnautović je pogodio za konačnih 1:1.

Veliku pobjedu (4:1) slavio je Crystal Palace na gostovanju kod Sunderlanda uz hat-trick Bolasiea.

Aston Villa je pogotkom Bentekea slavila pobjedu od 1:0 nad Tottenhamom, dok je Southampton sigurno savladao Hull s 2:0.

WBA je golom Vardyja u nadoknadi s 3:2 savladao na gostovanju Leicester.

Premiership, 32. kolo:

Southampton - Hull 2:0 (Ward-Prowse 56', Pelle 81')
Sunderland - Crystal Palace 1:4 (Wickham 90' / Murray 48', Bolasie 51', 53', 62')
Tottenham - Aston Villa 0:1 (Benteke 35')
WBA - Leicester 2:3 (Fletcher 8', Gardner 26' / Nugent 20', Huth 80', Vardy 90+2')
West Ham - Stoke 1:1 (Creswell 7' /Aranautović 90+5')