Ronaldo tek shvata gdje je došao: Počelo je zabavljanjem i akrobacijama, završilo hvatanjem za glavu

Prvo razočarenje za najpopularnijeg fudbalera na svijetu

A. Čaušević

Cristiano Ronaldo je doživio prvo razočarenje u Saudijskoj Arabiji nakon što je sa Al Nassrom ispao u polufinalu dogiravanja za Superkup Saudijske Arabije. Uspješnija je bila ekipa Al Ittihada rezultatom 3:1.

Utakmica je igrana na stadionu Kralj Fahd u Rijadu pred više od 60.000 gledatelja, a navijači oba kluba su se pobrinuli za spektakularnu atmoseru. Posebna je bila impresivna koreografija na startu utakmice.

Ronaldov drugi takmičarski meč u novom klubu je završen bez gola. Bilo je za očekivati da Portugalac odmah počne dominirati na araspkom polustrvu, međutim proces adaptacije još nije okončan.

Bivša zvijezda Reala, Juventusa i Manchester Uniteda je utakmicu počela sa nizom akrobacija, podigla je publiku na noge svojim potezima. Ipak, njegov post i dalje traje.

Igrači Al Ittihada su odigrali odlično prvo poluvrijeme kada su postili dva gola i ispostavit će se stekli kapitalnu prednost.

Prvi pogodak djelo je Romarinha iz 15. minute kada je zabio poslije lijepe akcije, dok je u finišu, tačnije u 43. minuti mrežu zatresao i Hamdallah.

Nastavak je pripao Al Nassru. Ronaldo je imao priliku iz slobodnjaka, ali je šutirao preko gola. U 67. minuti Talisca je smanjio na 1:2.

Kako je utakmica odmicala, sve više je bilo prostora za kontranapade igrača Al-Ittihada. I pored nekoliko dobrih situacija završnica je izostala.

Utakmicu je sudio jedan od najboljih evropskih sudija Danny Makkelie, a nizozemski arbitar je nastavak produžio za skoro 11 minuta.

U dugačkoj nadoknadi pala je i konačna odluka o pobjedniku kada je poslije furizone kontre za 3:1 pogodio Shanqeeti.

Tako je Ronaldova avantura u Saudijskoj Arabiji počela na razočarvajući način pošto je ostao bez prilike da osvoji prvi trofej. Utjeha svakako može pronaći u dnevnoj plati većoj od 500.000 eura.

YouTalkinToMe
Zabit ce njega gol-mašina prvom prilikom kad njegovoj ekipi bude sviran penal. Koza ce pokoriti i arabiju.