Čustović u golgeterskoj formi
Zna li Ćiro za ovog napadača ?

M. Maksimović

Mostarac Adnan Čustović nastavlja sa svojim odličnim partijama na početku nove sezone. U tri odigrana kola Adnan je postigao isto toliko golova, a njegov Moeskroen trenutačno drži prvo mjesto na tabeli sa svih devet osvojenih bodova.

Adnan je bio strijelac ponovo na gostovanju kod Dendera u 83. minuti  a Moeskroen je slavio je 2:1. U dresu Dendera 90 minuta je odradio nekadašnji igrać Zrinjskog Sulejman Smajić.

U prvom kolu Moeskroen je savladao Tubize 2:1, u drugom Mechelen 3:1.od tri pobjede, Čustovića ekipa je ostvarila dvije na gostujućem terenu.

Podsjećamo, Čustović je rođen u Mostaru, u kadetima Veležima je igrao zajedno sa Sašom Papcem, a prvi klub '' u izbjeglištvu'' je bio ND Triglav u Sloveniji.Nakon toga slijede Le Havre, Lavallois, Amiens a od 2005. godine je igrač Moeskroena. U dresu reprezentacije je odigrao do sada četiri utakmice, te je bio strijelac pobjedonosnog gola protiv Turske u prošlom ciklusu kvalifikacija za EURO 2008.