Damir Obad podnio neopozivu ostavku

Više nije trener GOŠK-a

Damir Obad podnio neopozivu ostavku · Saznajemo

A. B. , foto: T. Hebib

Damir Obad je danas podnio neopozivu ostavku na mjestu trenera NK GOŠK.

NK GOŠK je prethodnu sezonu igrao u WWin ligi Bosne i Hercegovine i završio na 11. mjestu na tabeli.

Ove sezone se klub iz Gabele takmiči u WWin Prvoj ligi Federacije Bosne i Hercegovine, a od ove sezone "federalke" se očekuje da bude zanimljivija nego ikad.

WWin Prva liga FBiH je skraćena na 14 klubova, a među njima se nalazi nekoliko uistinu zvučnih klubova iz bosanskohercegovačkog fudbala.

Nova sezona je počela za vikend koji je iza nas, a GOŠK je u prvom kolu izgubio od Igmana iz Konjica (2:1) golom u posljednjim minutama utakmice.

Oglasi

Danas je, dan nakon ove utakmice, Damir Obad podnio neopozivu ostavku na mjestu trenera NK GOŠK.

Prethodno je Obad bio i sportski direktora kluba, a tokom svog anganžmana na ovoj poziciji je bio veoma uspješan.

Doveo je i prodao igrače poput Riada Šute, Dine Skorupa, Karla Perića, Martina Šrolera, Dana Lagumdžije, Tarika Karića, Kristiana Sesara...

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

43-godišnji stručnjak je tokom svog boravka u HNK Čapljina "otkrio" i Luku Menala, te mu je sa svega 16 godina pružio priliku, a nakon toga je krilni igrač ostvario transfer u Široki Brijeg, a zatim i u Dinamo Zagreb i Rijeku.

Preostaje nam da vidimo ko će naslijediti Obada na klupi GOŠK-a, a naredni ispit za klub iz Gabele je susret protiv Travnika u okviru drugog kola WWin Prve lige FBiH.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi