Svjetski rekord: Igraču St. Johnstonea 60 sekundi bilo dovoljno za crveni karton

Nevjerovatno..

S. Grebović

Na utakmici između St. Johnstonea i LASK-a viđen je jedna krajnje nesvakidašnja situacija.

Ovaj će meč definitivno ostati upamćen po jednom detalju.

Nije u pitanju neki eurogol, niti potez za pamćenje, ali svakako jeste glupost koju je napravio jedan domaći fudbaler.

U prvom meču ovih ekipa rezultat je bio 1:1 pa su ekipe sa podjednakim šansama večeras dočekale ovaj meč.

LASK je prvi poveo sa 1:0 sredinom drugog dijela, nakon čega se desio pomenuti trenutak koji je možda i odlučio pobjednika ovog dvoboja.

Naime, u 75. minuti priliku za igru dobio je domaći igrač David Wotherspoon, a isti je svega minutu kasnije zaradio direktan crveni karton zbog grubog prekršaja.

Kanadski fudbaler je tim činom svojoj ekipi napravio medvjeđu uslugu, a gosti su nedugo zatim još jednim golom potvrdili prolaz dalje.