Đedović  ubacio 11 poena, Bayern nemoćan u Bambergu

Finalna serija doigravanja za prvaka Njemačke

Đedović ubacio 11 poena, Bayern nemoćan u Bambergu

Košarkaši Brose Basketsa ostvarili su uvjerljivu pobjedu nad Bayernom (91:79) u trećem susretu finalne serije doigravanja za prvaka Njemačke.

Brose Baskets je poprilično lako stigao do pobjede nad Bavarcima i to prvenstveno zahvaljujući sjajnoj igri u nastavku.

Bayern je na poluvremenu bio ravnopravan protivnik, pa je na poluvremenu rezultat glasio 44:44.

U trećoj četvrtini su domaći bili superiorni (26:14) i to je nekako bilo presudno. Do kraja su domaći samo povećavali svoju prednost.

Strelnieks je sa 16 poena predvodio domaće, 15 je ubacio Thompson, a Wanamaker 14 poena. Bryant je najbolji bio kod gostiju sa 20 poena, dok je naš reprezentativac Nihad Đedović ubacio 11 poena uz tri skoka i dvije asistencije.

Brose Baskets ima 2:1 vodstvo u finalu, a igra se na tri pobjede. Naredna utakmica je 17. juna u Minhenu.