Deeney pogibeljnim startom ostavio Watford na cjedilu

Kapiten domaćih zaradio direktan crveni karton

Iako su u današnji susret ušli kao favoriti fudbaleri Watforda, na svom terenu, na poluvremenu gube rezultatom 0:2 od Huddersfielda, a da stvari budu gore po njih, u 33. minuti su ostali sa desetoricom.

Kachunga je doveo Huddersfield u vodstvo u 6. minuti susreta, da bi Mooy u 23. povisio prednost svoje ekipe na 0:2.

Kada su svi očekivali ofanzivu domaćih uslijedio je nepromišljen potez kapitena ekipe, iskusnog Troyja Deeneyja.

Naime, Deeney je u 33. minuti zaradio direktan crveni karton, nakon što je potpuno bespotrebno sa leđa startovao na fudbalera gostiju Quanera.