Derbi Druge lige Centar bez pobjednika, podjela bodova u Olovu

Stupčanica i Borac Jelah odigrali 2:2

Derbi 11. kola Druge lige Centar odigrali su Stupčanica i Borac Jelah, a susret je na kraju završen bez pobjednika (2:2).

Derbi je upotpunosti opravdao taj epitet i svi na stadionu su uživali. Već u prvoj minuti susreta dosuđen je penal za domaćina. Siguran je bio Fijad Mehanović, koji je prava noćna mora svih golmana u ligi, i domaći su poveli s 1:0.

Goste nije mnogo poljuljao rano primljen pogodak, te nastavljaju sa sjajnom igrom. Imali su nekoliko sjajnih prilika ali odbrana domaćina ih je sve neutralisala. Ipak, nagrada za dobru igru dolazi krajem prvog poluvremena. Gol za poravnjanje rezultata na 1-1 postiže Šimunović. Igrala se 44. minuta susreta.

U drugo poluvrijeme bolje ulaze gosti. Već u 46. minuti susreta dolaze do vodstva od 2-1, a strijelac je Subašić. Domaćini brzo konsulduju svoje redove i nošeni sjajnim navijanjem s tribina kreću u potpunu opsadu gola Borca. Napadi su se isplatili u 56. minuti, kada gol za 2-2 postiže danas sjajni Karahmetović.

Imali su domaći do kraja i nekoliko šansi preko Bešlije, Mehanovića i Karahmetovića ali se rezultat nije mijenjao. Ostalo je 2-2, a publika je osim golova uživala u sjajnim potezima i prilikama.

Ova utakmica u Olovu imala je i svoj humanitarni karakter. Sav prigod od ulaznica, te sredstva prikupljena donacijama u toku utakmice donirana su porodici mladog fudbalera Stupčanice, Farisa Čelika, kojem je dijagnosticirana leukemija i koji je u procesu liječenja.

Domaći navijači i igrači su poslali poruku ovom hrabrom fudbaleru da su svi uz njega u ovim teškim momentima. Zaista sjajan gest Stupčanice, koje je dokazala da je fudbal igra koja spaja i ujedinjuje ljude.

Stupčanica-Borac Jelah 2-2.

Stadion Danac u Olovu. Gledalaca 700. Sudije: Ermin Hadžović, Adnan Merdanović, Amel Omerbegović.

Stupčanica: Kadrić, Salibašić, Ahmetspahić, Mahovac, Sokolar, Bešlija, Hadžiabdić, Mašić, Čilić, Karahmetović, Mehanović.

Borac: Bošnjak, Hodžić, Čorić, Osmić, Šimunović, Mudrov H., Subašić, Starčević, Mudrov V., Zelenković, Kondžić.