Derbi Sicilije pripao Palermu

Catania poražena s 3:1

Jedinu utakmicu 14. kola italijanske Serije A u subotu odigrali su Palermo i Catania, a domaći su na kraju zasluženo i sigurno slavili s 3:1.

Palermu je daleko važnija bila večerašnja utakmica za razliku od gostiju koji su sa 19 bodova mirni u gornjem dijelu tabele. Sicilijanci su na kraju i ostvarili svoj cilj.

Poveli su već u 10. minuti golom iskusnog kapitena Fabrizija Miccolija. Bio je to i konačan rezultat prvog dijela.

U nastavku je domaće predvodio Hrvat Josip Iličić, koji je najprije u 49. minuti pogodio za 2:1, potom i u 60. minuti osigurao dobru zalihu svojoj momčadi.

Sve što su gosti uspjeli napraviti jeste pogodak Francesca Lodija u 71. minuti.