Devet golova na Veledromeu, Marseille isprašio Metz

Milićević upisao asistenciju

Prvi susret 24. kola francuske Ligue 1 između Marseillea i Metza donio je pravu golijadu.

Marseille je na Veledromeu opravdao ulogu favorita i na kraju protiv Metza slavio s ubjedljivih 6:3, a da će se gosti loše provest moglo se pretpostaviti već u prvim minutama.

Igrači Marseillea su odlično otvorili meč i zahvaljujući Sansonu nakon šest minuta igre imali su minimalno vodstvo, da bi do odlaska na odmor Thauvin s dva pogotka povisio na 3:0.

Ista slika viđena je i u nastavku utakmice. U 49. minuti Germain je ponovo zatresao mrežu Metza, nedugo nakon toga Thauvin je stigao i do hat-tricka, a prednost od 5:0 bila je aktivna do 73. minute. Tada gosti preko Molleta stižu do prvog pogotka, međutim već dvije minute kasnije na semaforu je stajalo 6:1, a strijelac novog gola za Marseille bio je Mitroglou.

Do kraja utakmice Metz je sa dva nova pogotka uspio ublažiti poraz, a asistent za drugi gol gostiju bio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Danijel Milićević.

Nakon ove pobjede Marseille je zauzeo drugu poziciju u Ligue 1, dok je Metz i dalje na dnu tabele.