Dinamo dotukao Albance, Hodžić strijelac

Dalje prošli i Basel, te Šahtar

Dinamo je i na Maksimiru slavio protiv ekipe Skenderbeu u play-offu Lige prvaka.

Dinamo je u Albaniji slavio s 2:1, a trijumfovao je i na Maksimiru. Večeras je bilo 4:1.

Soudani je doveo Modre u vodstvo u devetoj minuti, da bi samo minutu kasnije Esquerdinha izjednačio.

U 15. minuti bh. reprezentativac Armin Hodžić postiže lijep gol nakon ubačaja Soudanija. Goncalo je isključen u domaćim redovima u 48. minuti zbog drugog žutog kartona, no i sa igračem manje Dinamo dolazi do gola.

U 55. minuti, nakon ubačaja iz kornera, Taravel pogađa za 3:1. Hodžić je igrao do 52. minute. Goste je dotukao Soudani drugim golom u 80. minuti, kada je postavio konačnih 4:1.

Maccabi je odigrao 1:1 s Baselom u Tel Avivu, te se na taj način plasirao u grupnu fazu, budući da su Izraelci dali gol više u gostima (2:2 bilo u Baselu).

Gosti su poveli preko Zuffija u 11. minuti, no Zehavi je već u 24. minuti izjednačio, a tako je ostalo i do kraja utakmaice. U duelu Šahtara i Rapida čak četiri gola (2:2), Ukrajinci idu dalje s ukupnih 3:2.

Mladi bh. reprezentativac Srđan Grahovac igrao je 70. minute kod gostiju iz Beča, kada ga je zamijenio Schwab.

Marlos i Gladkyj su pogađali za Šahtar, Schaub i Hofmann za goste. Svi golovi pali su u prvih 45 minuta.