Koji Dinamo i Hajduk? Treći hrvatski klub u samo nekoliko sati ostvario dva milionska transfera!
Foto: Pixsell

Dva sjajna posla

Koji Dinamo i Hajduk? Treći hrvatski klub u samo nekoliko sati ostvario dva milionska transfera!

Admin Čaušević

Hajduk i Dinamo, vladari transfer pijace u Hrvatskoj, još uvijek nisu napravili izlazni transfer vrijedan pažnje, ali zato treći hrvatski klub jeste dva i to u razmaku od nekoliko sati te tom prilikom zaradio milione.

I dok Hajduk nije navikao da tako često pravi višemilionske izlazne transfere, to nije slučaj sa Dinamom koji praktično svakog prijelaznog roka zaradi milione, pogotovo je to slučaj tokom ljeta.

Ovo ljeto protiče relativno mirno na Maksimiru, jedini koji je otišao za koliko-toliko ozbiljan novac je Fran Brodić. Napadač je postao novi fudbaler Ujpešta za 1.5 miliona eura.

S druge strane Hajduk je uglavnom besplatno puštao svoje igrače, pa je tako nedavno Dino Mikanović postao novi igrač Gorice, a Tino Blaž Lauš se skrasio u Veležu. Navodno je Rokas Pukštas taj od kojeg se očekuje zarada.

Dakle, kraljevi hrvatskog merkata uglavnom miruju što se ne može reći za Osijek pošto je klub iz Slavonije tokom dana realizovao dva zvučna transfera i zaradio oko pet miliona eura.

Osječani su ostali bez svog najboljeg igrača Ramon Mierez koji karijeru nastavlja u Al Jaziri iz UAE-a uz odštetu od tri miliona eura plus bonuse.

Oglasi

Mierez je najbolji igrač Osijeka, možda i najbolji stranac ikada uz Bakira Beširevića i njegov odlazak će se sigurno osjetiti na Opus Areni pošto ga neće biti lako nadomjestiti.

Prema informacijama iz Italije u ostatku sezone član Osijeka neće biti ni talentovani Filip Živković, pošto 18-godišnji ofanzivac karijeru nastavlja u Atalanti.

Osijeku će na ime odštete pripasti oko milion eura, dok Živkovića očekuje potpis ugovora na četiri godine te će biti priključen U23 timu Atalante.

Potražite više informacija na temu HNL:

Živković je za prvi tim Osijeka debitovao sa 16 godina, dok se u prošloj sezoni nije naigrao uz svega provedenih 145 minuta na terenu, pa se može reći kako je Osijek napravio odličan posao.

Uskoro se očekuje još jedan veliki izlazni transfer iz HNL-a. To je odlazak Marca Pašalića s Rujevice. Rijeka se također nada višemilionskoj zaradi.

Zaprati GNK Dinamo Zagreb, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
GNK Dinamo Zagreb Moje Teme
Ovaj ili neki drugi klub možeš dodati ili ukloniti sa liste klubova koje pratiš na stranici MOJI KLUBOVI. Lige koje pratiš uredi na stranici MOJE LIGE

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi

Najnovije vijesti