
Andrić potpisao za Rijeku
Bivši igrač GNK Dinamo stigao u redove (po)najvećeg rivala: "Jedno od najjačih gostovanja u ligi" · Zvanično
Historijski gledano, Hajduk je najveći Dinamov rival u Hrvatskoj. No, u posljednje vrijeme prema stanju na terenu i konkurentnosti to je Rijeka, koja je danas predstavila jednog bivšeg igrača tima s Maksimira.
Nakon što joj je Dinamo prošle sezone u maju mjesecu ispred nosa uzeo duplu krunu, Rijeka ove sezone ponovo igra s najvećim ambicijama i želi da osvoji trofej ili trofeje.
Pojačao se tim s Rujevice ovog ljeta određenim igračima, a danas je predstavljen još jedan novajlija koji stiže iz francuskog Clermonta.
Naime, novi fudbaler Rijeke je Komnen Andrić, koji itekako dobro poznaje HNL. Ranije je nastupao za GNK Dinamo Zagreb i još neke klubove u Hrvatskoj.
Kao što smo već spomenuli, u redove Rijeke dolazi iz Clermonta, a ugovor s kvarnerskim timom potpisao je na dvije godine.
Oglasi
Radi se o 29-godišnjem napadaču koji je osim u Hrvatskoj i Francuskoj iskustvo stjecao i karijeru gradio u Rusiji i Portugalu.
Upoznali smo ga u dresu Intera iz Zaprešića, a onda je u januaru 2019. godine otišao u Dinamo gdje je na 53 nastupa postigao 16 golova.
Prije no što je otišao u Clermont igrao je na posudbi u ruskoj Ufi gdje je na 16 utakmica postigao tri gola i dodao isto toliko asistencija.
"Sretan sam što sam potpisao za Rijeku. Zadnjih nekoliko dana smo radili na tome i sretan sam što smo dogovorili saradnju", istakao je pa nastavio:
"Odlučio sam se za Rijeku jer jako dobro poznajem ovu ligu i ovaj klub, dugo sam igrao u HNL-u i bio sam svjestan da mi treba klub poput Rijeke da se vratim na stare staze i na neki način da budem na razini na kojoj sam bio prije godinu ili dvije dana."
Oglasi
Rujevica - Jedno od najjačih gostovanja
"Igrao sam puno puta na Rujevici koja mi je ostala u jako lijepom sjećanju. Znam da je ovo uvijek bilo jedno od najjačih gostovanja u ligi i radujem se što ću igrati na ovom stadionu", mišljenja je Andrić.
"Što se tiče klupskih ambicija svjestan sam da imamo najviše ciljeve, stavit ću se na raspolaganje i potruditi da na najbolji način pomognem momčadi", dodaje.
"Potrudit ću se da uvijek pružim maksimum. Nadam se dobroj i uspješnoj sezoni, najprije za klub, a onda i za mene. Uvijek ću dati maksimum, a onda ćemo vidjeti za što će to biti dovoljno", zaključio je Andrić.
Rijeka sutra igra protiv Elfsborga u 3. pretkolu Konferencijske lige i to na Rujevici, ali jasno je da Andrić neće biti na raspolaganju Željku Sopiću.
Top Komentari
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.