Dinamo je opet pokazao Hajduku ko je gazda

Modri stigli do hrvatskog Superkupa

A. Čaušević

Dinamo je sezonu počeo trofejom nakon što je boljim izvođenjem penala savladao Hajduk u meču hrvatskog Superkupa.

Hajduk je na kraju meč završio bez šuta u okvir gola, ali daleko od toga da osvajač Kupa Hrvatske nije bio konkurentan, pogotovo u prvom poluvremenu.

Imali su bijeli nekoliko odličnih prilika, a svakako najopasnija je bila situacija u 32. minuti kada je Mikanović pogodio prečku Modrih.

Nakon prespavanog prvog dijela Dinamo se probudio u nastavku te u potpunosti nadigrao velikog rivala, ali nije uspio pronaći put do mreže.

Ivanušec, Drmić i Oršić su bili ti koji su prijetili, ali je Lovro Kalinić uspio sačuvati svoju mrežu pa su pobjednika odlučili penali.

Petković i Livaja su bili sigurni u prvoj seriji, da bi u drugoj Oršić zabio za Dinamo, a Mlakar šutirao preko gola.

U trećoj seriji Ljubićić je bio siguran za domaće, a nakon toga je Livaković odbranio udarac Vukoviću. U četvrtoj seriji Ivanušeć pogađa za 4:1.

Tako je aktuelnu prvak Hrvatske stigao do sedmog Superkupa Hrvatske u klupskoj historiji.

NorthSide
Najslabiji Dinamo uspije uzet titulu i superkup pa nek se tovari nadaju nečemu
1 3
lalinjo
Čuj najslabiji Dinamo,a Hajduk bez udarca u okvir,hm,čudno zar ne? Da im nije bilo Kalinića,primili bi 4 komada u drugom poluvremenu,Dinamo punooo jači.