Fenomenalna utakmica Manchester Uniteda i Dinama i nesvakidašnji rezultat na kraju

Modri na kraju poraženi

Esmer Oštraković

Juniorska ekipa Dinama nije uspjela proći u finale 20. turnira Mladen Ramljak. Tamo su ih zaustavili mladi nogometaši Manchester Uniteda koji su slavili sa 5:4.

Dinamo je poveo već u četvrtoj minuti susreta, a gol je postigao Čačić. Ipak uslijedio je jako brz povratak gostiju.

Prvo je u 15. minuti Aigbomian poravnao na 1:1, a samo minut kasnije Williams pogađa za potpuni preokret.

Do kraja poluvremena Dinamo stiže do poravnanja, a gol je postigao Koščević.

Drugo poluvrijeme krenulo je novim golom fudbalera Dinama. Vrbančić je pogodio u 49. minuti, a šest minuta kasnije Dinamo je vodio sa 4:2.

Gol za veliku prednost Dinama postigao je Majić. Ipak, nije se Manchester United predao i ponovo su preokrenuli rezultat.

Aigbomian je zabio svoj drugi gol u 57. minuti, a zatim su Biancheri i Scanion bili strijelci za pobjedu Manchester Uniteda.

Dinamova djeca "zgadila" fudbal omladincima Monaca

Niko se nije mogao nadati da će mladi fudbaleri Dinama upisati tako uvjerljivu pobjedu protiv protivnika iz Francuske.

Krenulo je sjajno za omladince Dinama koji su nakon samo tri minute igre došli do vodstva od 1:0, a strijelac je bio Vilim Gec.

Nakon toga period nešto mirnije igre, a onda još tri gola u mreži ekipe Monaca do kraja prvog poluvremena.

Prvo je u 18. minuti Zlatan Koščević pogodio za 2:0, a isti igrač je samo četiri minute kasnije bio strijelac i trećeg gola za Dinamo.

U 32. minuti Toni Majić postiže gol za 4:0, a sve što je Monaco uspio jeste smanjiti na 4:1 do kraja prvog poluvremena.

Jedini gol za tim iz Francuske u prvom poluvremenu postigao je Nacim Dendani u 36. minuti susreta.

Osam minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno fudbalerima Dinama da postignu i peti gol na utakmici.

Roko Peroš je matirao protivničkog golmana i već tada je bilo jasno da povratka za Monaco u ovoj utakmici nema.

Šesti gol za Dinamo postigao je Niko Cindrić u 58. minuti utakmice, a konačan rezultat postavljen je osam minuta prije kraja susreta.

Strijelac je sa za Monaco ponovo bio Nacim Dendani.

Zaprati GNK Dinamo Zagreb, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: