Dinamo osvojio ukrajinski Superkup

Savladao Šahtar nakon penala

Fudbaleri Dinama iz Kijeva osvojili su večeras ukrajinski Superkup.

Dinamo je u finalu odigranom u Lvivu slavio nad najvećim rivalom Šahtarom nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (4:3). Regularnih 90 minuta okončano je rezultatom 1:1.

Prvi gol na utakmici viđen je u 58. minuti, kada je Fred doveo Šahtar u vodstvo od 1:0. Deset minuta prije kraja, Vida je pogodio za poravnanje rezultata na 1:1.

Pristupilo se izvođenju penala, gdje su se bolje snašli Kijevljani. Za Dinamo su pogađali Antunes, Morozjuk, Khacheridi i Moraes, a za Šahtar Srna, Ismaily i Fred.