Dva penala i "ljepotica" iz slobodnjaka - Dinamo razbio Astanu na Maksimiru

U prvom kolu Konferencijske lige

E. Oštraković

Ekipa Dinama iz Zagreba ostvarila je pobjedu na otvaranju grupne faze Konferencijske lige. Protivnik je bila ekipa Astane, a Dinamo je sa 5:1 slavio na Maksimiru.

Prvo poluvrijeme donijelo je samo jedan gol i to u mreži gostiju. Strijelac je u 43. minuti bio Petković sa bijele tačke.

Na samom otvaranju drugog poluvremena Dinamo postiže i drugi gol. Ponovo je dosuđen penal i ponovo je siguran sa bijele tačke bio Petković.

Bulat je u 58. minuti postigao prelijep gol iz slobonog udarca i činilo se tada da je sve gotovo.

Upravo tako je i bilo, a sve što su gosti uspjeli do kraja jeste ublažiti poraz. Igrala se 78. minuta kada je Hovhannisyan postavio konačnih 3:1.

Ipak, tu nije bio kraj golovima jer su Marin u 85. i Halilović u 93. minuti postavili konačan rezultat od 5:1.

Club Brugge je na svom terenu ugostio Bešiktaš, a pobjednika na ovom susretu nije bilo.

Gol za vodstvo domaćih u 77. minuti postigao je Vanaken, a bod gostima donio je Tosun golom u 88. minuti.

Pet golova viđeno je na utakmici između Maccabija i Breidablika. Domaća ekipa je nakon 32 minute imala prednost od 3:0.

Prvo je u 11. minuti utakmice Macon pogodio za 1:0, a Zahavi je u 25. minuti postigao gol za 2:0.

Treći gol za domaće postigao je Biton u 32. minuti. Gosti su do kraja prvog poluvremena smanjili na 3:1. Igrala se 44. minuta kada je gol postigao Olsen.

Olsen je i u 55. minuti postigao gol za 3:2, ali više od toga gosti nisu mogli.

Slovan je sa 2:1 savladao Klaksvik. Prvo poluvrijeme bilo je jako loše, bez ijednog postignutog gola.

U drugom poluvremenu prvi do vodstva stižu gosti. Igrala se 49. minuta kada su gosti došli do vodstva, a strijelac je bio Pavlović.

Golovima Weissa iz 54. i Čavrića iz 74. minute Slovan je napravio preokret i ostvario pobjedu.

Victoria iz Plzena je na svom stadionu sa 1:0 slavila protiv Ballkanija. Jedini gol postigao je Kalvach u 73. minuti.

Potražite više informacija na temu UEFA Konferencijska liga:

Zoryja i Gent su podijelili bodove. Gent je imao prednost od 67. minute kada je gol postigao Cuypers, ali samo tri minute kasnije konačan rezultat postavio ej Guerrero.

Utakmicu bez golova odigrali su Lugano i Bodo Glimt.

Zaprati GNK Dinamo Zagreb, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: