Dinamo preokretom do pobjede nad Feyenoordom

Liga prvaka 3. pretkolo

Fudbaleri kijevskog Dinama savladali su holandski Feyenoord sa 2:1 u prvom susretu trećeg pretkola Lige prvaka.

Iako su bili veliki favoriti u ovom susretu Dinamo je uz dosta problema došao do pobjede. Nakon što je prvo poluvrijeme okončano bez pogodaka, nastavak je donio tri.

Feyenoord je u 49. minuti golom Schakena došao do prednosti, koja je trajala sve do 56. minute.  Vlastitu mrežu je pogodio fudbaler Feyenoorda Immers za poravnanje rezultata na 1:1.

Do pobjedničkog gola Dinamo je stigao u 70. minuti susreta. Mrežu gostiju iz Roterdama pogodio je Ideye za ispostaviće se konačnih 2:1.