Jakirović probudio Dinamo: Rijeka nije mogla do bodova na Maksimiru!

Dinamo slavio na Maksimiru

E. Oštraković

Derbi utakmicu 6. kola SuperSport HNL-a odigrali su Dinamo i Rijeka na Maksimiru, ali na terenu je postojala samo jedna ekipa. Bio je to Dinamo koji je na kraju rutinski slavio sa 2:1.

Dinamo je naravno bio favorit, ali očekivao se dosta bolji otpor gostiju, koji je večeras izostao.

Prvo poluvrijeme proteklo je u apsolutnoj dominaciji Dinama koji pod vodstvom Jakirovića igra zaista sjajno.

Već u 6. minuti Dinamo je stigao do gola. Strijelac je bio Ristovski, ali je gol naknadno poništen.

Naime, nakon poziva iz VAR sobe glavni sudija je poništio pogodak zbog prekršaja u napadu, te su stvari vraćene na početak.

Pokušavao je Dinamo nakon toga da što prije dođe do gola, ali na to su ipak morali sačekati skoro do kraja poluvremena.

Igrala se 37. minuta utakmice kada je Petković upisao asistenciju, a gol za vodstvo Dinama postigao je Bulat.

Očekivalo se da će Rijeka malo bolje igrati u drugom poluvremenu, te da će napraviti neku ozbiljniju situaciju pred golom Dinama.

To se nije desilo, ali Dinamo je zato nastavio sa svojim napadima. Jedan od njih je urodio plodom, ovaj put pred kraj utakmice.

Petković je sjajno podvalio loptu za Baturinu kojeg ruši jedan igrač Rijeke i sudija pokazuje na bijelu tačku.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Siguran izvođač bio je Petković i činilo se već tada da je gotovo. Ipak, Rijeka je uspjela postići jedan gol do kraja.

Utješni pogodak postigao je Pašalić u 89. minuti utakmice iz slobodnog udarca. Do kraja je Rijeka probala da dođe do poravnanja, ali nisu uspjeli.

Zaprati GNK Dinamo Zagreb, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni:
GNK Dinamo Zagreb Moje Teme

limvotemirvah
Tanak Dinamo, Rijeka jos tanja. Nicim ne nisu impresionirali ni jedni ni drugi. Sarajevo bi lagano dobile ove ekipe 2-0, onako u drugoj brzini.