Još jednom se dokazala ona čuvena izreka "nema stranca do Bosanca"

Dva gola Dine Beširovića

E. Ganibegović

Danas je odigrana jedna utakmica 4. kola mađarske OTP Bank lige.

Mezokovesd je na domaćem terenu savladal Debrecen s 4:2 iako nije bajno krenulo.

Gosti su u šestoj minuti stigli do vodstva preko Szecsija, da bi u 13. minuti stvari na početak vratio Madarasz.

Četiri minute kasnije Dino Beširović pogađa za potpuni preokret njegove ekipe, a na 3:1 je povisio Dražić u 35. minuti.

Na samom otvaranju drugog dijela rezervista Barany pogađa za 3:2, no Dino Beširović se ukazao i u 66. minuti i s penala zapečatio pobjedu svoje ekipe.

U 81. minuti je domaći tim ostao s igračem manje nakon crvenog kartona koji je dobio Cseke, ali tri boda su ostala u Mezokovesdu.

Inače, ovo su prvi golovi Dine Beširovića ove sezone, a danas je odigrao svih 90 minuta.

Njegov tim je sada šesti s četiri boda i ovo im je bila prva pobjeda u sezoni, dok je Debrecen s tri boda na 11. mjestu.

U narednom kolu Mezokovesd će ponovo biti domaćin i to ekipi Vasasa, dok će Debrecen ugostiti Puskas Akademiju.