Dominantni Celtic osvojio trostruku krunu u Škotskoj

Fantastična sezona škotskog velikana

Celtic je današnjom pobjedom nad Aberdeenom (2:1) osvojio FA Kup i tako krunisao fantastičnu sezonu.

Tim iz Glasgowa je ove sezone osvojio trostruku krunu u Škotskoj jer je osvojio Premiership, Liga Kup i FA Kup.

Meč na Hampden Parku nije počeo dobro za Celtic. Igrao se 9. minut kada je Hayes pogodio za vodstvo Aberdeena od 1:0, ali je samo dvije minute nakon toga Armstrong poravnao rezultat.

U drugom poluvremenu je Celtic izvršio nevjerovatnu ofanzivu ka golu Aberdeena koja se isplatila u drugoj minuti sudijske nadoknade, kada je Rogić pogodio za 2:1.

Interesantno, gol Rogića je bio čak 150. Celticov u ovoj sezoni u kojoj ekipa Brendana Rodgersa nije doživjela niti jedan jedini poraz u domaćim takmičenjima.