Dvojica izlaze pred Dominika Livakovića, ali hrvatski zid spasio je Fernabahce!

Potencijalno ključna odbrana

Eldar Ganibegović

Dominik Livaković večeras je imao jednu sjajnu odbranu u meču Fenera protiv Olympiacosa. Potencijalno i ključna odbrana, ukoliko Turci prođu dalje.

Nakon 3:2 pobjede Olympiacosa protiv Fenerbahcea u Grčkoj prošle sedmice, večeras se u Istanbulu igra revanš susret četvrtfinala Konferencijske lige između ovih klubova.

Fenerbahce je nakon 90 minuta vodio 1:0, pa gledamo produžetke. Vidjet ćemo da li ćemo gledati i penale.

Igrala se 11. minuta kada Fenerbahce dolazi do prednosti. Irfan Can Kahveci je savršeno primio loptu na rubu šesnaesterca i lijepo zabio.

Sebastian Szymanski u nadoknadi prvog poluvremena pada u kaznenom prostoru Grka, gledao se VAR, ali ništa od penala.

Naredna velika šansa u 81. minuti i to za Olympiacos. Georgios Masouras je zapucao dobru priliku.

Samo minut kasnije Batshuayi, koji je ušao umjesto Džeke, trese mrežu gostiju, no bio je u ofsajdu.

Masouras je išao zajedno s još jednim saigračem ka Dominiku Livakoviću. U jednom momentu je to izgledala kao bezizlazna situacija, ali hrvatski golman je uspio odbraniti.