Kiša potopila stadion usred utakmice

Prekinut susret u Zvorniku

Komšijski derbi koji se igrao u Zvorniku između Drine i Radnika iz Bijeljine prekinut je zbog nevremena.

Kiša koja već nekoliko dana pada širom Bosne i Hercegovine uzrokovala je brojne probleme organizatorima utakmica.

Tako je danas bilo i u Zvorniku. Utakmica Drine i Radnika u 4. kolu Prve lige Republike Srpske je počela i odigrao se 61 minut.

Međutim, kiša je potopila Gradski stadion u Zvorniku. Više nije bilo uslova za nastavak utakmice i sudija Dragan Žarić ju je odlučio prekinuti.

Stala lopta u komšijskom derbiju Drine i Radnika

Posted by FK Drina Zvornik on Saturday, August 20, 2022

Pri prekidu utakmice rezultat je bio neriješen (1:1). Jovo Beatović je u 11. minuti doveo Drinu u prednost, a Dejan Živković je u 50. poravnao na 1:1.

Stadion u Zvorniku i ranije je imao ogromne probleme s padavinama. Često je znao biti potpuno poplavljen i fudbal se nije mogao igrati.

Tako je bilo i danas. Stadion je izgledao kao vaterpolo teren i nije bilo nikakve šanse da se utakmica nastaviti.

Sada su na potezu čelni ljudi Saveza koji će odlučiti o terminu odigravanja nastavka ove utakmice.

Potražite više informacija na temu Prva liga Republike Srpske:

Radnik je ove sezone odigrao samo jednu utakmicu i ima tri osvojena boda.

S druge strane Drina je odigrala tri utakmice. Još uvijek je tim bez pobjede i osvojili su jedan bod.