Višići bolji od Klisa, Čapljina iznenadila Slogu, Kruševo nastavilo sa sjajnom serijom

Druga liga FBiH - jug

Haris Zilić

Za vikend su odigrane utakmice trećeg kola Druge lige FBiH skupina jug u kojima je bilo zanimljivih rezultata, ali i nekoliko derbi duela.

U jednom od zanimljivijih susreta, Višići su na svom terenu savladali Klis rezultatom 3:1.

Strijelci za Višiće bili su Juras Petar u 21., Pažin Ante u 56. i Juras Kristijan u 76. minuti meča. Počasni gol za goste postigao je Jahić u 41. minuti utakmice.

Čapljina je iznenadila Slogu i slavila u Gornjem Vakufu-Uskoplju rezultatom 1:0, gol odluke pao je u sedmoj minuti utakmice kada je Mašetić pogodio vlastitu mrežu.

Kolo je bilo uspješno za goste.

U gostima je slavila i Turbina protiv Neuma 1:2, kao i Brotnjo protiv Rame 1:2.

Identičan rezultat uje bio u duelu Međugorja i Troglava, gosti su bili bolji rezultatom 1:2.

Golijada je viđena u Mostaru gdje je lider Kruševo sa 5:1 dekalsiralo ekipu Gruda.

Čast domaćinima spasila je i ekipa Ljubuškog koja je sa 3:1 bila bolja od HNK Stolac.

Potražite više informacija na temu Druga liga Federacije BiH - Jug:

Lider na tabeli je Kruševo sa devet osvojenih bodova i sjajnom gol razliko 16:1.

Na začelju tabele su Kamešnica, Grude i Stolac koji nemaju bodova, a Kamšenica je bila slobodna u trećem kolu.