Duplo slavlje Željezničara u Mostaru

Pobjede kadeta i pionira

Kadeti i pioniri FK Željezničar upisali su danas pobjede na gostovanju u Mostaru kod Zrinjskog.

Kadetska ekipa Plavih sa Grbavice je nakon preokreta savladala mlade Plemiće sa 2:1.

Domaći su bolje otvorili meč i pogotkom Gabrijela Čoke su poveli nakon deset minuta igre.

Međutim, nastavak je pripao Želji koji dolazi do preokreta i tri boda. Do izjednačenja su došli u nadoknadi prvog dijela kada je Edin Mujić pogodio za 1:1, da bi za tri boda pogodio Amar Drina u 57. minuti meča.

Premijer liga, kadeti, 31. kolo:

Zrinjski - Željezničar 1:2

ZRINJSKI: Dagoja, M.Krešić, Bošnjak, I.Krešić, Šuta, Bošković, Lovrić, Jozić, Škembić, Čoko, Ramljak.

ŽELJEZNIČAR: Pojata, Drina, Duraković, Mujić, Cacan, Panjeta, Ramić, Salanović, Džanko, Musić, Aljić.

Pioniri Željezničara su slavili sa 0:3. Dvostruki strijelac za goste sa Grbavice bio je Enver Kulašin (8. i 68.), a jedan gol je djelo Dina Ćutahije.