Đurić zabio u rušenju Palacea, United na pogon Lingarda

Liga kup

Dosta uzbuđenja i pogodaka bilo je večeras na mečevima osmine finala engleskog Liga kupa.

Bh. reprezentativac Milan Đurić vratio se nakon dugo vremena i dobio je šansu kada se povrijedio jedan domaći igrač u 31. minuti, da bi već  u 39. minuti pogodio za 2:0. Golove za njegov Bristol City u 4:1 pobjedi nad Palaceom postigli su još Taylor, Bryan i O'Dowda, a Đurić je igrao do 81. minute.

Jose Mourinho je večeras dao šansu rezervistima, a Lingard je golovima u 21. i 59. minuti odlučio pobjednika protiv Swanseaja.

Zanimljivo je bilo u duelu Leicestera i Leedsa u kojem je domaćin nakon preokreta slavio s 3:1, a golove su postigli Iheanacho i Slimani te Mahrez, dok je prethodno za goste iz Leedsa Hernandez dao gol.

Bournemouth je bez Asmira Begovića ugostio Middlesbrough i slavio je sa sigurnih 3:1.

Na meču Arsenala i Norwicha igraju se produžeci, dok je kasnije počeo duel Manchester Cityja i Wolverhamptona.

Carabao Cup:
Bournemouth - Middlesbrough 3:1 (Simpson 49, Wilson 75 - penal/ Tavernier 56)
Bristol City - Crystal Palace 4:1 (Taylor 34, Đurić 39, Bryan 60, O'Dowda 66/ Sako 21)
Leicester - Leeds 3:1 (Iheanacho 30, Slimani 70, Mahrez 88/ Hernandez 26)
Swansea - Manchester United 0:2 (Lingard 21, 59)

Zaprati Manchester United, dodaj ga u MOJE TEME i ne propusti nijednu bitnu informaciju iz svog kluba. Klikni: