Dvadesetogodišnjak 'panenkom' utišao 40.000 ljudi na Marakani

Remi Zvezde i Kopenhagena

Crvena zvezda i Kopenhagen odigrali su 1:1 na Marakani meč trećeg pretkola Lige prvaka.

Nakon što je eliminisala Suduvu i Helsinki u prva dva pretkola, večeras je Zvezda imala težak posao, pošto je odmjerila snage sa danskim prvakom.

Dobro su na terenu stajali domaći nogometaši, bili opasniji, da bi u završnici prvog poluvremena stigli do pogotka.

Milan Pavkov je u šesnaestercu gostiju stigao do lopte, šutirao, ona pogodila jednog gostujućeg igrača, promijenila smijer i odsjela u mreži Danaca.

Ipak, strijelac jedinog gola za Zvezdu je na poluvremenu zamijenjen zbog povrede. U nastavku je očekivano Kopenhagen preuzeo incijativu, a Zvezda iz kontri čekala šansu.

I taman kada se činilo da je Zvezda umrtvila igru, uslijedio je hladan tuš, Dosuđen je nepostojeći ili barem sumnjiv penal za domaće, a 20-godišnji Wind panenkom matira Borjana i utišava 40.000 navijača.

Ubrzo je Zvezda imala opasan napad, oboren je Ben u šesnaestercu gostiju, ali ovaj put sudija ostaje nijem, a meč završava bez pobjednika (1:1), što ipak garantuje uzbuđenje u Kopenhagenu naredne sedmice.