Džanić odveo Radnički na vrh tabele

Pobjeda Radničkog

Fudbaleri Radničkog iz Lukavca savladali su danas na gostovanju ekipu Čapljine s 2:1 u susretu 13. kola Prve lige Federacije BiH.

Ekipa iz Lukavca je sjajnom igrom došla do tri boda u Čapljini.

Do vodstva su stigli u 14. minuti. Za vodstvo od 1:0 pobrinuo se Šemsudin Džanić, da bi isti igrač 20 minuta kasnije povećao prednost gostiju na 2:0, što je bio rezultat nakon prvog poluvremena.

Radnički je u nastavku kontrolisao meč. Iako je pogotkom Jelčića u 79. minuti Čapljina smanjila na 2:1, do kraja su gosti sačuvali tri boda, te su preuzeli vodstvo na tabeli Prve lige.