QPR poražen na Etihadu
Džeko se Manciniju za ukazanu priliku odužio golom
Nogometaši Manchester Cityja slavili su nad Queens Park Rangersima u trećem kolu Premiershipa, a jedan od tri gola postigao je bh. reprezentativac Edin Džeko.
Povreda Aguera i Balotellija, koji mora na operaciju, ukazala je Džeki priliku da konačno zaigra od prve minute i to protiv QPR-a, kome je postigao gol u posljednjem kolu prošle sezone, nakon čega je City osvojio naslov Engleske.
Sa devet novih igrača, među kojima i Granero, QPR nije uspio napraviti nešto više na Etihadu.
Poveo je City nakon 16 minuta igre, kada je Yaya Toure zabio za 1:0. Nakon Silvinog ubačaja iz kornera, Tevezov udarac je blokiran, lopta se odibla na nogu Tourea, koji s 11 metara snažno šutira.
Taj rezultat ostaje aktivan do 59. minute, a onda gosti dolaze do izjednačenja. Andrew Johnson je silovito tukao, Joe Hart uspio kratko odbiti, ravno na glavu Bobbyja Zamore, koji je ostao na metar od domaćeg gola.
Dvije minute trajalo je slavlje gostiju, a onda Big Ed vraća prednost Građanima. Tevez je s lijeve strane ubacio, Džeko najviši u skoku i Robert Green je ponovo nemoćan.
Pobjedu Cityju ovjerio je Carlos Tevez pogotkom u drugoj minuti sudačke nadoknade za konačnih 3:1.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.