Dženan Haračić pronašao novi angažman

Novi klub bivšeg napadača Željezničara

Dženan Haračić pronašao novi angažman · Zvanično

Muhamed Bogilović

Nekadašnji napadač Željezničara, Dženan Haračić je pronašao novi angažman u karijeri.

Dženan Haračić je zvanično potpisao za NK Travnik i biće veliko pojačanje ovog kluba na proljeće.

Haračić se tako odlučio vratiti na prvoligaške terene gdje je ostavio dubok trag i gdje je igrao dugo godina.

Karijeru je započeo u NK Iskra Bugojno, a sa 19 godina odlazi iz Iskre u redove Slaven Belupa.

Slaven Belupo ga je posuđivao dvije godine, prije nego što je dobio slobodne papire.

Igrao je na posudbi u Koprivnici i Segesta Sisak, a onda na zimu 2015. godine je odlučio raskinuti ugovor sa Belupom.

Oglasi

Tada je potpisao za Zvijezdu Gradačac, gdje se zadržao šest mjeseci, a potom se ponovo vratio u Koprivnicu.

Dženan Haračić, napadač, novi je igrač NK Travnik. Prije dolaska u naš klub nastupao je za FK Slobodu, FK Željezničar, NK Gošk, NK Jedinstvo.

Posted by NK Travnik on Saturday, February 1, 2025

Nakon jedne sezone u Koprivnici odlučio je pojačati Neretvanaca, ali se tu zadržao šest mjeseci i ponovo vratio u Bosnu i Hercegovinu.

Ovoga puta vratiose u Čapljinu gdje je proveo godinu dana, da bi zatim pojačao Metalleghe BSI, te tu ostaje godinu i pol dana.

Na ljeto 2020. godine prelazi u Jedinstvo iz Bihaća, a nakon šest mjeseci u Krajini prelazi ponovo u Hercegovinu, tačnije u GOŠK iz Gabele.

Oglasi

Na ljeto 2022. godine iz GOŠK-a prelazi na stadion Grbavica u redove Željezničara.

U dresu Plavih nametnuo se kao džoker sa klupe, te je ostao dvije godine do isteka ugoovra.

Na ljeto 2024. godine potpisao je za Slobodu, ali nakon neuspješne polusezone odlučio je napustiti klub i vratiti se u Prvu ligu.

Potražite više informacija na temu Prva liga Federacije BiH:

U dresu Željezničara odigrao je 53 utakmice i postigao devet pogodaka, a najviše golova postizao je u GOŠK-u i Metallegheu.

U GOŠK-u je imao strašnu statistiku od 33 pogotka u 45 utakmica, dok je u Metallegheu imao 32 pogotka u 56 utakmica.

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.

Oglasi