
Eden Hazard član je Real Madrida od ljeta 2019. kada je stigao iz Chelseaja za 115 miliona eura.
Belgijac je jedno od velikih razočarenja momčadi u posljednje tri godine, no čini se da će sljedeće sezone dobiti novu priliku za dokazati svoju vrijednost.
Odluka je donesena u dogovoru s čelnicima momčadi, ali i trenerom Carlom Ancelottijem, objavili su španski mediji.
Ipak, čini se da će od iduće sezone doći do promjene strategije oko uloge Edena Hazarda.
Belgijac više neće biti korišten na poziciji lijevog krila, gdje je igrao veći dio karijere, već će igrati u veznom redu, na poziciji koja mu u ovom trenutku karijere puno više odgovara, javlja španski list Sport.
Zapravo, ideja oduševljava čak i Hazarda, koji vjeruje da će mu tehnika i sposobnost držanja lopte biti od koristi na toj poziciji, tim više što brzina koju je imao prije nekoliko godina nije toliko izražena.
Najvjerojatnije će igrati ili u ulozi desetke, u formaciji 4-2-3-1, u pojedinim utakmicama u kojima će Real Madrid biti izraziti favorit ili kao centralni vezni u sistemu 4-3-3 koji koristi Ancelotti posljednjih godina.
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.