Čudesni Edin Džeko približio Inter nokaut fazi Lige prvaka!
Foto - EPA

Dijamant zablistao

Inter je u 5. kolu grupe D Lige prvaka na Giuseppe Meazzi savladao Shakhtar iz Donetska sa 2:0 i došao je na korak od plasmana u nokaut fazu takmičenja u Ligi prvaka.

Junak pobjede italijanskog prvaka je Edin Džeko koji je postigao oba pogotka za Nerazzurre u ovom susretu.

Prvo poluvrijeme ovog meča donosi veliki broj šansi pred golom gostiju. Međutim, Džeko i ekipa nisu bili precizni i na odmor se odlazi rezultatom 0:0.

Ipak, nastavak donosi golove u mreži gostiju, a Edin Džeko je ovog puta iskoristio šanse koje su mu se pružile.

Dijamant je za vodstvo svog tima pogodio u 61. minuti. Odlično je ispratio akciju koju je sam pokrenuo, lopta mu se odbila na vrh kaznenog prostora, a Edin pogađa za 1:0.

Šest minuta kasnije Džeko je ponovo pogodio. Perišić je lijepo ubacio, Dijamant se naklonio za prednost od 2:0.

To je bio i konačan rezultat ovog meča. Inter je jako blizu prolaska u nokaut fazu, a to im večeras može osigurati Real Madrid pobjedom kod Sheriff Tiraspolla.

Nerazzurri u posljednjem kolu gostuju kod Reala u Madridu i to bi mogao biti direktan duel za prvo mjesto u grupi.