Edin Džeko ponovo strijelac

Bundesliga

Edin Džeko pogodio je još jednom, treći put uzastopno i tako doprinio izuzetno bitnoj pobjedi Wolfsburga danas nad Stuttgartom (4:0).

Ako ne mogu iz saveza, za selektora Kodru dobre vijesti mogu stići iz Njemačke. Wolfsburg Edina Džeke je savladao na svom terenu Stuttgart 4:0, napadač reprezentacije BiH, je u samo tri dana ponovo strijelac. Džeko je postigao gol, udarcem sa oko 20-tak metara u 22. minuti za 2:0, treći u posljednje četiri utakmice, ukupno osmi ove sezone. Marcelinho (16.), Ricardo Costa (55.) i Dejagah (77.) su također bili strijelci u ovoj ubjedljivoj pobjedi ''Vukova'' koji su sada bodovno poravnati sa ''apotekarima'' Sergeja Barbareza i HSV.

Bayer Leverkusen je danas osvojio tri važna boda na gostovanju kod otpisane Hanse. Rolfes u 40. minuti sa bijele tačke i Castro u 58. minuti su bili strijelci za Bayer,dok je Menga u 67. minuti postavio konačnih 1:2. Bayer je posljednjih sedam minuta igrao bez isključenog Hegelera, dok je Sergej Barbarez odradio
cijelu utakmicu.

Nürnberg Zvjezdana Misimovića će po svemu sudeći naredne sezone igrati u drugoj ligi. Hertha, Envera Marića je danas u Berlinu slavila golom Raffaela iz 74. minute. Zvjezdan Misimović je ušao sa klupe u 50. minuti. Nakon ovog poraza Nürnberg je ostao na 31 bodu, ima dva manje od Arminie koja u narednom kolu gostuje kod Stuttgarta, dok će Misimović i društvo dočekati Schalke.

Dusiburg Ivice Grlića se ponovo vraća u drugu ligu. Bayern danas nije imao popusta, već do 20. minute bavarci su vodili 3:0 golovima Ottla (3.), i Podolskog koji je u razamaku od dvije minute postigao ta dva gola. Do kraja utakmice Tararache (48.) i Daun (54.) su samo ublažili poraz.

Energie Cottbus Ivice Radeljića je osigurao opstanak. Tri boda vrijedna opstanka Cottbus je osvojio savladavši HSV 2:0. Domaćini su poveli golom Stiven Rivica u 29. minuti, a konačan rezultat je postavio Sörensen šest minuta prije kraja. Ivici Radeljić je odigrao cijelu utakmicu.